Muži konečně bodovali a vyhlíží světlejší zítřky

Po špatně rozehraném úvodu sezóny II. ligy se podařilo A-týmu mužů až ve 4. kole prolomit herní nepřízeň domácí výhrou nad Kostelcem a naplno bodovat.

Dva předchozí domácí zápasy byly rámovány zbytečnými porážkami. V sobotu 12. října narazili Kuřimští v rámci druhé ligy doma na houževnatý Kostelec, který měl na Kohouty náskok jednoho bodu, a tak naši hráči měli velikou motivaci konečně získat první body.

Soupeř dojel  do naší okresní metropole v plné palbě, ale domácí měli zase výhodu domácího prostředí. Publikum bylo v prvním poločase chladné, ale postupně se s tempem zápasu dostávali do emocí také diváci. Nakonec se mohli společně radovat z prvního bodového zisku.

Zápas se od začátku vyvíjel velmi vyrovnaně. I když měla Kuřim více ze hry, tak Kostelec držela nad vodou dobrá střelba. O přestávce tak svítilo na tabuli magické skóre 15:15. Poločasová porada v šatně však nakopla kuřimské Kohouty, kteří začali do svého soupeře drápat čím dál tím ostřeji. Několik rychlých protiútoků a dobrých zásahů v obraně zapříčilo to, že si domácí hráči vypracovali náskok 5 gólů, což se jim podařilo udržet až do konce.

První vítězství v sezóně bylo na světě, a trenér Pokorný si tak konečně mohl oddychnout. Nejlepším střelcem domácích se stal Jan Šustek, který zaznamenal neuvěřitelných 9 gólů. Svými 6 góly k vítězství přispělo také levoruké megadělo Pavel Chýlek. Ve druhém poločase výborně zachytala naše letní posila "ze zahraničí" Klaus Heidler.

4. kolo II. ligy mužů:

SK Kuřim - Kostelec na Hané 35:29 (15:15)

Sestava a branky: Vystavěl Tomáš, Heidler Klaus 1/1, Pokorný Vojtěch - Kopřiva Jan, Chýlek Pavel 6, Popelka Lukáš 1, Mikel Jiří 2, Kudla Jakub 3, Šustek Jan 9/3, Šudák Patrik 4, Souček Vojtěch, Kadrman Marek 1, Kalousek Tomáš 5, Horák Jakub, Křivánek Jakub, Dlapa Michal 3.