Kuřim pokračuje v házenkářské IYHL

Blíží se druhé kolo IYHL v Kuřimi

Zpestřením sezóny pro kategorie U12 a U14 je jejich účast v International Youth Handball League (IYHL). Tato mezinárodní liga, která sjednocuje mladé talenty házenkářského světa, přináší napínavá utkání mezi týmy ze tří různých zemí. 

Za Česko se do boje v IYHL zapojuje SK Kuřim, za Slovensko to je Tatran Stupava a za Rakousko tým UHC Stockerau. Týmy teď v prvním ročníku ligy mezi sebou navazují kontakty a prohlubují spolupráci měst, nejen na házenkářské úrovni.

První kolo soutěže proběhlo na slovenské půdě ve Stupavě a Malackách v neděli 17. prosince 2023. Pro SK Kuřim to byl náročný start, ale zkušenost z prvního kola může být pro hráče cenným poučením. Druhé kolo IYHL je plánováno na 28. ledna 2024 v Kuřimi a pro SK Kuřim přines výhodu domácí haly.

V prvním kole zazářili starší žáci, kteří vyhráli oba zápasy. Mladší žáci měli poloviční úspěch, když porazili Stockerau. Kuřimské žákyně sice statečně bojovaly, ale na výhry to nestačilo. I když starším žákyním se podařilo se Stupavou dosáhnout remízy.

Po prvním kole, ve kterém se Kuřimi nedařilo podle představ, doufáme, že domácí prostředí poskytne týmům potřebnou podporu k výhrám. Fanoušci SK Kuřim se tak mohou těšit na napínavé zápasy a doufáme, že budou pořádně fandit z tribun svým hráčům.

Pevně věříme, že SK Kuřim předvede doma svůj nejlepší výkon a zapíše se dobře v prvním ročníku IYHL.

Koukněte na:
článek ŽAČKY ROZEHRÁLY IYHL SE STUPAVOU A STOCKERAU

web ligy

fotky žáků z IYHL

fotky žákyň z IYHL