Žactvo přivítalo hosty ve dvou halách

Za účasti kluků a holek ze Slovenska a Rakouska se druhým hracím kolem dostala International Youth Handball League poprvé do Kuřimi. Zápasy mezinárodní mládežnické ligy, která je založena na spolupráci s partnerskými kluby, proběhly poslední lednovou neděli současně ve sportovní hale a v nafukovačce na kuřimském stadionu.

V kategoriích mladšího žactva domácí týmy prohrály své zápasy poměrně jednoznačně, ale výsledky tohoto měření sil nebyly podstatné. Důležitější pro trenéry bylo dát prostor co nejvíce klukům a holkám, aby se mohli podílet na hře (čtěte podrobněji o zápasech mladších žaček).

V kategoriích starších žáků a starších žaček byla naše družstva úspěšnější a sehrála s oběma partnerskými kluby přinejmenším vyrovnaná utkání. Zejména starším žákyním utekla výhra v obou zápasech pouze o pár branek. Celý turnaj zakončilo v řádném stylu družstvo starších žáků, kteří vystříleli jasnou výhru nad UHC Handball Stockerau (37:27) a uzavřeli tím tak celý nedělní turnaj (více o víkendovém programu starších žáků čtěte)

Jak si jednotlivé kategorie vedly?

U12 holky: Kuřim - Stupava 12:23, Stupava - Strockerau 23:19, Kuřim - Stockerau 8:15,

U14 holk: Kuřim - Stupava 23:26, Stupava - Stockerau 31:35, Kuřim - Stockerau 25:26,

U12 kluci: Kuřim - Stupava 21:40, Stupava - Stockerau 22:10, Kuřim - Stockerau 16:21,

U14 kluci: Kuřim - Stupava 27:33, Stupava - Stockerau 30:29, Kuřim - Stockerau 37:27.

 

Děkujeme klukům a holkám za snahu a také těm, kteří je přišli podpořit na halu naživo.

Fotoreport z druhého kola IYHL najdete na Zonerama SK Kuřim Házená. Video shlédněte na Youtube kanále.