Turnaj minižactva JmKSH znovu v Kuřimi

V sobotu 26. října proběhl turnaj minižactva v prostředí domácí sportovní haly v Kuřimi. Turnaj byl součástí rozpisu soutěží JmKSH, kde se výsledky ani pořadí nevyhlašuje.  Kuřimská házená se účastnila třemi družstvy chlapců a jedním družstvem děvčat. Z Telnice nastoupilo pět družstev, dva týmy z Bohunic a Hostěrádek a jedno družstvo z Měnína. Všichni si turnaj pěkně užili.

Holky nastoupily ve svých oblíbených azurových dresech do šesti zápasů a turnaj se jim povedl. V šesti zápasech hned pětkrát kuřimská děvčata přehrávaly svoje soupeře, a to zejména pohybem a rychlostí. Byly většinou dřív u odražených míčů. Snažily se rychle obsazovat osobní bránění. Vyrovnaný zápas sehrály se smíšeným družstvem z Hostěrádek, kde  doplácely na svůj obvyklý nešvar, a to na nepřesnou střelbu, ale stejně tak hodně střel pochytala v bráně Eva Vlčková. Kuřimačky tak v turnaji nestačily pouze na pohyblivější kluky z áčka Telnice, kterým vysoko podlehly. Počty zásahů do sítě soupeřů dosáhly na hezkých 53 branek (16 branek Telnici B, 5 gólů Telnici A, 13 branek klukům Kuřimi, 11 branek Bohunicím a 8 Hostěrádkám).

Oproti předchozímu turnaji v Ivančicích v týmu chyběla děvčata, která dala přednost podzimním prázdninám. Naopak posilou byla účast již zkušenějších minižaček Hanky Němcové a Káji Jandové, které se obě střelecky často prosazovaly, a také Kláry Hodaňové, která navíc vzorně bránila. Nejlepší střelkyní týmu tentokrát byla Hanka Němcová. Zejména v obraně se v pohybu zlepšila všechna děvčata, která nastupují opakovaně, jako Martina Sliwková, Vanda Ondrášková, Martina Zbránková a Domča Kosmáková. Každá se také opakovaně zapsala do střelecké listiny. Premiérou byl turnaj pro Veroniku Vičarovou, která se dobře snažila. Výborný výkon v bráně předváděla Eva Vlčková. Tým mnohokrát podržela, když prokázala postřeh a lapila spoustu míčů. 

Celkový dojem z družstva tak byl velmi dobrý. Holky se navíc dobře bavily také hrami mezi jednotlivými zápasy a turnaj si užily. V listopadu čekají minižačky tři turnaje miniházené, na které plánujeme sestavit dívčí družstvo a na které holky mohou znovu těšit: 

-pond-