V Olomouci přišli muži o dobře rozehraný zápas

Z Olomouce přes nadějný vývoj zápasu odjeli Kohouti nakonec bez bodu.

5. kolo II. ligy mužů (20. 10. 2019)

HC Olomouc 1966 – SK Kuřim 27:25 (11:13)

Oslabeni o zraněného Šustka, ale posilněni o sebevědomí z pohárového měření sil proti extraligovému KP Brno chtěli Kohouti navázat na výhru nad Kostelcem z minulého kola. V pátém kole II. ligy vyrazili kuřimští házenkáři na Hanou, kde se jim vloni zápas hodně nepovedl.

Tentokráte začali výrazně lépe a dlouho živili naději na bodový zisk. Olomouc nastoupila v plné sestavě, ale kuřimské útoky jejich obranu zpočátku přehrávaly. Dařilo se také brankářům Kuřimi. V prvním poločase hráli kuřimští hráči lepší házenou. Přes podporu rozhodčích tahali domácí za kratší konec provazu. Do šaten tak šla Kuřim s dvoubrankovým vedením.

Zlom ve vývoji zápasu nastal hned po návratu ze šaten. Kuřimští hráči chybovali a dali Olomouci příležitost otočit skóre. Domácí sehráli několik rychlých protiútoků do odkryté obrany.  Hra Kuřimi ztratila na lehkosti a od té doby už Kuřimáci jenom dotahovali. Nakonec z Olomouce přes nadějný vývoj zápasu odjeli bez bodu. S červenou kartou nedohrál zápas Jirka Mikel mladší, který ji obdržel za vzájemný souboj při pošťuchování na pivotu. 

Sestava a branky: Vystavěl Tomáš, Heidler Klaus - Kopřiva Jan 1, Chýlek Pavel 7/1, Popelka Lukáš 3, Mikel Jiří 2, Kudla Jakub 5, Šudák Patrik 1, Souček Vojtěch, Kadrman Marek 1, Kalousek Tomáš 1, Horák Jakub, Křivánek Jakub 1, Dlapa Michal 3.

-pond-