Mladší dorostenci vydřeli výhru nad houževnatým týmem z Maloměřic

Mladší dorost v utkání plném nepřesností veze výhru z Maloměřic.

SHC Maloměřice Brno - SK Kuřim 32:39 (21:23)

Naše sestava plnila v první polovině 1. poločasu pokyny od trenérů a díky pohybu v obraně a rychlému přechodu do útoku jsme vedli pohodovým rozdílem 6 branek 17:11. Pak jsme se uspokojili s poměrně snadným vedením a vypadli z tempa. Kupili jsme nepochopitelné chyby a přestali proměňovat šance a ještě k tomu byli vylučováni. Tento zkrat nás stál málem vedení - soupeř dotáhl na poločasový rozdíl pouhých 2 branek. Trenéři o poločase museli zvednout hlas, protože  jsme se absolutně přizpůsobili pomalé hře soupeře a nechali beztrestně soupeře skórovat. Druhý poločas jsme začali tak, jak jsme skončili první, tzn. bez pohybu s množstvím technických chyb a neproměňování šancí. Jakoby hlavy našich hráčů nebyly koncetrované na výkon.  Ve 12. minutě bylo skóre pouze o branku v náš prospěch 26:25. Po time-outu jsme změnili obranný systém na 0:6 a dali jasný pokyn střílet z dálky. Úkol splnil hlavně Adam Eremiáš, který nastartoval náš tým 3 brankami po sobě k obratu a za 7 minut jsme opět vedli o 6 branek 33:27 a soupeř už na další zvrat neměl síly.  Ve druhém poločase nás v kritických okamžicích podržel brankář Vílímek.

Kluci podali kolektivní a bojovný výkon, navíc se všichni brankově prosadili. Bohužel množství technických chyb a malá koncentrace k utkání způsobili, že jsme se na vítězství hodně nadřeli. To ještě soupeř nebyl kompletní a chyběli mu někteří šikovní hráči.  Máme 2 týdny na to zabrat a zlepšit zejména útočnou činnost.

sestava a branky:  Vilímek - Eremiáš 6, Ondrášek 2, Tyl 2, Veselý 3, Kourek 3, Sadílek 4,  Hlucháň 5, Pružinec 1, Kolařík 3, Hradecký 1, Jelínek 6, Vaněk 3.