Drama v Újezdě se šťastným koncem pro Kuřim. Vezeme těsné vítězství.

Přetahovaná se šťastným koncem pro naše kuřimské borce

Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 35:36 (18:17)

Tým Újezda jsme pasovali na aspiranta na jednu z medailí pro tuto sezónu a očekávali jsme vyrovnaný souboj.  Vývoj utkání tomu nasvědčoval.  Naši hráči působili házenkářstěji a domácí převyšovali i fyzicky. Bohužel fyzický rozdíl, kdy jsme o hlavu až dvě převyšovali soupeře, jakoby nám bránil v tom, abychom soupeře bránili důrazněji.  V prvním poločase se skóre přelévalo a nikdo ze soupeřů  neodskočil na výraznější brankový rozdíl. Kuřim měla optickou převahu, ale naše šance ztroskotávaly na šikovném brankáři domácích a střelecky se s námi vyrovnal pouze Matěj Kachlík, kterého jsme špatně bránili.  Ačkoli jsme si o přestávce řekli co zlepšit a že soupeře konečně přehrajeme opak byl pravdou. Soupeře jsme nechali odskočit na rozdíl 3 až 5 branek a následně jsme zabrali a skóre dotáhli a pak následně polevili a zase nechali soupeře odskočit. 

8 minut před koncem soupeř vedl o čtyři branky, naši borci se kousli a během tří minut srovnali. Kluci bojovali a dařilo se nám pokrýt soupeřova hlavního snajpra. O vítězství jsme rozhodli v poslední minutě, kdy M. Veselý zakončil střelou do šibenice a následný poslední útok domácí nezakončili s patřičným důrazem. 

Pochvalu zaslouží všichni, protože všichni věřili, že výsledek otočíme a hráli jsme až do konce.  Tím, že jsme přistoupili na soupeřovu hru a nehráli jsme tu svoji, jsme si cestu za vítězstvím zkomplikovali. Útočná hra předčila tu obrannou a na té musíme zapracovat.  Díky nedůsledné obraně a množství neproměněných šancí jsme připustili zbytečné drama, protože přesto, že soupeř je šikovný a má plno technických hráčů, naši borci ho měli jednoznačněji přehrát svoji fyzickou převahou a rychlostí. Krásný zápas pro rodiče, kdy domácí celý zápas mírně vedli a my jsme vítězství urvali poslední brankou utkání. Děkujeme soupeři za kvalitní zápas a jedeme dál. 

Po zranění se dobře uvedli Martin Sadílek (6 branek) a Ondra Pokorný (7 brankek). Spojky v útoku zahráli dobře všechny, ale pohyb v obraně zůstal za očekáváním. 

Sestava a branky:  Němeček, Vilímek - Eremiáš 1, Buček, Dolasiňski 7, Ondrášek 4, Buzáš 1, Čejka, Veselý P., Sadílek 6, Tamborlani 1, Růžička 2, Veselý M. 7, Pokorný 7.

Příští zápas v neděli 19.9. od 11:00 hod. na horké půdě v Juliánově.