Favorita z Telnice jsme moc nepotrápili a prohra 28:41 je zasloužená.

Na favorita z Telnice náš výkon nestačil

SK Kuřim - Sokol Telnice 28:42  (12:21)

Favorita z Telnice jsme chtěli v domácím prostředí potrápit. Kluky jsme na tento zápas připravovali,  protože zápas s tak silným soupeřem nehrajeme každý den. Také jsme si před zápasem věřili, protože v žákovské lize jsme uhráli solidní výsledek.

Nicméně soupeř k zápasu přistoupil velice koncentrovaně a naše naivni obrana s nedůrazným útokem znamenala, že po 6. minutách jsme prohrávali 1:6 a museli jsme vzít time-out. Při time-outu jsme družstvo zklidnili a řekli, kde musíme přidat. Rozehrála se nejlepší pasáž utkání nejenom, že jsme stáhli na rozdíl 3 gólů 3:6, ale dokázali jsme se soupeřem hrát do 13. minuty vyrovnanou partii.  Pak přišli nepochopitelné chyby soupeř odskočil šňůrou 4 branek na rozdíl 7 branek a bylo po zápase.

Do druhé půle jsme týmu naordinovali rychlý přístup k protihráčům v obraně a rychlý přechod do útoku se zakončením. Naši hráči to chvíli hráli a získali několik míčů a trochu zkorigovali skóre. Bohužel, naši hráči dodržovali pokyny  pouze 5 minut a pak se vrátili do stereotypu.  Naše pomalá, nedůrazná obrana  nechala soupeře v útoku hrát co si zamanul a náš útok měl problém zpracovat přihrávku v pohybu a zakončit. Náš tým působil zakřiknutě a nebojoval až do konce. Tým z Telnice patří v této sezóně mezi nejlepší 3 týmy celostátní ligy, takže se nám proti nim prosazovalo hodně těžce, ale trenéři si od zápasu slibovali větší nasazení a chu´t se porvat o co nejlepší výsledek. Jako by na týmu bylo vidět tréninkové manko po jarních prázdnínách. V útoku chyběl pohyb a větší souhra a obrana bohužel jen přihlížela soupeřově rychlé rozehrávce. Zápas se dívákům musel líbit, viděli 70 branek.  Naši borci podali matný výkon a nemůžeme nikoho za předvedenou hru vyzdvihnout. Brankáři to měli těžké proti střelám z blízka., obrana nefungovala a Ondra Pokorný sice dal 12  branek, ale zcela propadal v obraně. Máme teď 14 dní na to pořádně potrénovat a připravit se na důležitý závěr sezóny. Soupeř byl opravdu hodně silný a předváděl velice kvalitní rozehrávku.

Sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Eremíáš, Kelemen, Dolasiňski 4, Pokorný 12,  Ondrášek, Veselý 3, Sadílek 1, Růžička 1, Štefan 1, Hlucháň 1,  Zábrž, Kolařík, Veslý M. 5.