Bezproblémové vítězství v derby nad KP Brno

Žáky z extraligového KP Brno jsme jednoznačně přehráli v tréninkovém tempu.

SK Kuřim - SKKP Handball Brno 31:18 (15:6)

Kluci se  na derby s KP Brno těšili a trenéři řešili, koho vybrat na 16 člennou soupisku. Soupeř přijel v plné síle a při rozcvičování z něho čišelo odhodlání kuřimským borcům vzdorovat.

Kuřim vstoupila do utkání koncentrovaně a od prvních minut nenechala nikoho na pochybách, že dva body zůstanou doma. Po čtyřech minutách jsme vedli 5:0 a soupeř začal působit sklesle. Hrála dobře obrana, která nepustila soupeře do šancí, naopak naše útoky do prostupné soupeřovy obrany byly přímočaré a smrtící. Přidali se kvalitním výkonem i oba kuřimští brankáři a přestože jsme v sestavě protáčeli celou lavičku, skóre nadále postupně narůstalo na poločasových 15:6.

Abychom místy odevzdaného soupeře úplně nepoložili, dostávala lavička nadále větší prostor. Všichni kluci si odehráli dostatečnou porci minut. Kluci se nevyvarovali řady chyb, protože vysunutá obrana soupeře 3-3 vyžadovala lepší pohyb, než naši borci předváděli, ale bezpečný náskok si Kohouti přesto pohlídali. Rodičům v hledišti se hra líbila, ale od soupeře jsme čekali trochu víc. Kluci už po poločase přijali skutečnost, že o zápase je prakticky rozhodnuto a nehráli na plný plyn, čemuž odpovídalo tempo hry v druhé půli.

Za stavu 19:9 si soupeř vzal oddechový čas, aby srovnal nabouranou psychiku. Zápas už se víceméně dohrával a základní sestava zůstávala na lavičce. Střeleckou chuť měl Ondra Pokorný, autor 12 branek v utkání. který se stal po podzimu třetím nejlepším střelcem JM-ligy (celkem 79 branek). V závěru střelecky zazářil Čenda Hlucháň (4 branky). Kluci se všichni snažili a po utkání se dočkali zaslouženého potlesku z hlediště.  Generálka před prvním turnajem žákovské ligy se vydařila, ale příští týden nás čekají mnohem těžší zápasy.

Sestava a branky: Němeček, Vilímek - Buček 1, Eremiáš, Dolasiňski 5, Kráčman, Pokorný 12, Ondrášek, Veselý P. 2,  Sadílek 2, Tamborlani, Růžička 2, Hlucháň 4, Zábrž, Kolařík, Veselý M. 3.