JM kvalifikaci nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.

V posledních minutách utkání s Ivančicemi na nás padla totální smůla a vyhraný zápas jsme nakonec o branku prohráli.

V domácí hale v Kuřimi jsme hráli krajskou kvalifikaci o postup do celostání ligy. Kvalifikačního turnaje se zúčastnily týmy HK Ivančice, Sokol Telnice, SHC Maloměřice a náš tým SK Kuřim. Turnaj se hrál systémem každý s každým 2x 15 minut. Naši borci si na turnaj věřili, bohužel ztráta 2 zraněných a 2 nemocných hráčů těsně před turnajem byla klíčová. Ve smolném utkání proti Ivančicícm jsme celý zápas vedli a vítězství jsme ztratili v samotném závěru. Ivančice na úkor nášeho týmu dostanou přímou nominaci do žákovské ligy. Přejme jim to, protože ji už dlouhá léta nehrály.

1.zápas:  SK Kuřim - HK Ivančice 10:11 (7:4)

Torzo 10 hráčů (včetně 2 brankářů) doplněné mladším žákem Honzou Kuncem nastoupilo proti plné lavičce soupeře v jeho nejsilnějším obsazení. Klukům jsme vysvětlili, jak mají proti soupeři hrát s tím, že hlavní důraz byl kladený na obranu. Začátek utkání by z naší strany super. Obrana zabrala a vedli jsme 3:0. Pak soupeř snížil na 3:2 díky některým neproměněným šancím. Nicméně opět naše štítová hradba v obraně stíhala pokývat nájezdy šikovných hráčů soupeře a náš pestrý útok na soupeře platil. Vedli jsme 7:2 a hráli v úplné pohodě. Soupeř sice do poločasu snížil na rozdíl 3 branek, ale víc jsme mu nedovolili. Do druhého poločasu jsme nastoupili koncentrovaně a udržovali si svůj náskok. V polovině druhé půle jsme vedli 10:6 a měli zápas pod kontrolou. Pak začala úřadovat paní smůla a i nový brankář Ivančic. Běhěm posledních 7 minut jsme nedali ani jednu branku a tím se štěstí naklonilo na stranu Ivančic. Neproměnili jsme 4 vyložené šance, následně jsme dali 3 týče po sobě a ještě k tomu nedali 7m hod. Bohužel takovou smůlu, která nás připravila o vítězství jsme dlouho nezažili. Torzo kluků hrálo opravdu výborně poslouchali pokyny trénérů a bojovali jako lvi v obraně. Velké pochvala všem . V šatně bylo velké zklamání, protože jsme přišli o vítězství, ale  dneska nám to asi holt nebylo souzeno. Navíc se nám v závěru zápasu zranila jedna z opor Maty Veselý. Super kolektivní výkon.

sestava a branky: Němeček, Olšovský -  Eremiáš 1, Kunc, Buzáš 3, Vališ 2, Štětka, Svoboda 1, Kolář, Kolařík 1, Veselý M. 2.

2. zápas: SK Kuřim - Sokol Telnice 14:11 (9:6)

Super kolektivní výkon pokračoval i v dalším zápase.  Proti favoritu z Telnice jsme už nastoupili s vědomím, že nemáme co ztratit. Nehledě na to, že Maty Veselý nemohl jako zraněný hráč nastoupit od začátku. Telnici chyběl šikovný střed, ale my jsme nebyli taky kompletní a ještě jsme o další oporu de facto přišli. Taktika byla jasná - pokrýt v obraně hlavního střelce Telnic. To se nám podařilo - torzo zbylých kluků se srdnatě pralo a bránilo hlavního střelce soupeřova týmu. V určitých momentech jsme ho bránili až 3 hráči, ale ubránili. Navíc svým super výkonem v bráně perlil Jirka Němeček a tím jsme soupeřova hráče eliminovali.  Nutno říci, že Telnice to hrála pouze na jednoho hráče a s touto taktikou nemohla uspět. Našim hráčům se dařílo i v útoku a to jsme točili pouze 8 hráčů. Toto byl zápas Adama, který dřel v obraně a ještě dával i branky.  V závěru si chvíli zahrál Maty a pomohl týmu, že jsme uhráli, krásný výsledek. O to víc mrzela prohra z prvního zápasu.  V utkání bylo vidět, že kluci si začali obrovsky věřit pod jeho vývojem a navíc pozitivní bylo, že se dokázali oklepat ze smolné prohry z prvního utkání. Kromě úvodních 5 minut jsme celé utkání tentokráte udrželi vedení až do konce.

sestava a branky: Němeček, Olšovský -  Eremiáš 4, Kunc, Buzáš 3, Vališ 4, Štětka, Svoboda 2, Kolář 2, Kolařík , Veselý M. 2.

3. zápas: SK Kuřim - SHC Maloměřice 18:7 ( 7:5)

Tento zápas již byl pro kluky jako za odměnu. Vzhledem ke kvalitě soupeře, který nenastoupil v plné síle, nebyl cíl vyhrát rozdílem třídy. K utkání nastoupili ještě 2 mladší kluci, kteří příšli na tento zápas. Jirka Němeček si šel zahrát do pole a naopak Adam šel do branky. První poločas byl vyrovnaný, kdy nám dělalo velké problémy zpracování soupeřova míče a zahazovali jsme doslova tutovky. Ve druhé půli jsme zpřesnili hru, měli několik povedených akcí pro přítomné rodiče a skóre narůstalo. Soupeř, když jsme přeřadili na vyšší rychlost přestal stíhat. Zahráli si všichni s chutí a tak to má být.  Maty Olšovský v bance týmu pomohl svými zákroky.

sestava a branky:  Olšovský, Eremiáš -  Němeček 1, Kunc 2, Buzáš 1, Vališ 7, Štětka, Svoboda 1, Kolář 2, Kolařík , Veselý M. 2. , Čejka 1, Vítek.

Celkově musíme říci, že herní projev týmu šel hodně nahoru, kluci už začínají přesně chápat, co mají hrát a jak a kde bránit. Máme měsíc na to herní projev vylepšit - hlavně zrychlit součinnost jednotlivých postů, ale to nepůjde bez plné účasti na trénincích.  Bohužel, kluci co měli natrénováno odpadli a ti co nebyli na tréninku se po nemoci vrátili a pak jim to zase chyběl ten trénink. Takže máme měsíc a několik zápasů na přípravu na kvalifikační turnaj o žákovskou ligu.