Smolná prohra v Ivančicích se soupeřem, který chtěl víc vyhrát.

Smolný zápas v neúplné sestavě

HK Ivančice - SK Kuřim 32:26 (17:13)

Kluci z Ivančic tímto zápasem doslova žili a vstoupili do něj patřičně namotivovaní. I naši kluci se chtěli porvat o vítězství. Bohužel soupeři chyběl pouze jeden hráč a my kromě 4 hráčů základu neměli adekvátní náhradu a to se nám v průběhu utkání vymstilo. Zápas začal strhujícím tempem, kdy se oba týmy střídaly ve vedení.  První pohroma se stala ve 13. minutě, kdy naše spojka Lukáš Dolasiňski byla za naivní fauly z přemíry snahy dvakrát vyloučena a hrozila červená karta za další vyloučení. Takže Lukáš byl stažen ze hry.  Přesto jsme do 20 .minuty se stále drželi na dostřel. Bohužel, nám domácí hráč nevybíravě sejmul naši druhou spojku, Matyáše Veselého a nedostal za to po zásluze červenou kartu. Náš hráč musel odstoupit ze hry a do konce poločasu už nezasáhl. Takže do poločasu jsme dohrávali pouze s jednou klasickou spojkou Ondrou Pokorným a kvůli nedostatku hráčů zaskakoval v poli druhý brankář Jirka Němeček. Kluci bojovali, ale v tomoto monentu utkání si soupeř začal víc věřit a získal do poločasu rozhodující 4 brankový náskok. O přestávce jsme si řekli co změníme a nasadili jsme zpět kompletní sestavu. Vstup se nám vydařil a šnůrou 3 branek jsme se dotáhli na rozdíl pouhých 2 branek. Následně jsme měli 5 minutový výpadek, kdy jsme měli díry v obraně a nedokázali proměnit vyložené šance a soupeř opět odskočil na rozdíl 5 branek. Pak opět došlo k nevybíravému zákroku na Matyáše Veselého, který se chytil a dal soupeři za 5 minut 4 branky a Mates definitivně odstoupil.  Zákrok v jasné brankové příležistosti, kdy byl sražen. K úžasu všech, rozhodčí odpískali pouze výhoz brankáře.  Tím už jsme ztratili sílu s výsledkem něco udělat. Kluky prohra mrzela, protože skutečně bojovali až do konce, ale tím, že prázdniny a nemoci neumožnili nastoupit několika hráčům, kteří by pomohli, je to mrzelo o to víc. Ondra Pokorný odtáhl útok a střílel důležité branky v situaci, kdy nemohly hrát téměř polovinu zápasu naše zbylé spojky. Bohužel nám chyběla silnější lavička k náhradě tradičních spojek. 

Soupeř podal kvalitní výkon za podpory asi 50 rodičů v hledišti, měl větší vůli po vítězství. V hale to opravdu vřelo až do konce - super atmosféra. Je fakt hezké, že i během prázdnin si tolik rodičů našlo čas podpořit svoje děti na úkor jiných rodinných aktivit. 

Sestava a branky:  Vilímek - Eremiáš 1, Buček, Dolasiňski 3, Čejka, Veselý P. 4, Němeček, Sadílek 4, Veselý M. 5, Pokorný 10,Zábrž, Veselý M. 5.